Головна » Статті » Структурні підрозділи » Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Основні напрямки роботи відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

             Станом на 01.01.2015 року у відділенні обслуговується 823 особи.

          Відділення адресної допомоги організовує надання на платній та безоплатній основі швацьких, перукарських, комплексних послуг, послуг з ремонту взуття.  

            Право   на  безоплатне  обслуговування  відділенням  адресної допомоги мають:
         -  громадяни, які не здатні до самообслуговування  у  зв'язку  з похилим  віком,  хворобою,  інвалідністю  і  не мають рідних,  які повинні  забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого  віку  чи  визнані  інвалідами  в  установленому порядку;
        -  інші громадяни похилого віку,  інваліди,  хворі (з числа осіб працездатного   віку   на   період   до   встановлення   їм  групи інвалідності,  але не більш як чотири місяці), які мають на своєму утриманні  неповнолітніх  дітей,  дітей-інвалідів,  осіб  похилого віку,  інвалідів,  за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей  нижчий  ніж  1,5  прожиткового  мінімуму для сім'ї;

        - громадяни, які  перебувають  у  складній  життєвій ситуації у зв'язку  з  безробіттям  і  зареєстровані   в   державній   службі зайнятості   як   такі,   що   шукають  роботу,  стихійним  лихом, катастрофою (і мають  на  своєму  утриманні  неповнолітніх  дітей, дітей-інвалідів,    осіб    похилого    віку,   інвалідів),   якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей  нижчий  ніж  прожитковий мінімум для сім'ї.

         Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги постійно проводиться робота з установами та організаціями району з метою поповнення матеріальної бази для надання натуральної допомоги потребуючим громадянам. Завдяки благодійним надходженням за 2014 рік 56 громадян отримали натуральну допомогу на загальну суму  1097,05 грн.

         При відділенні діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, який надає у користування засоби реабілітації повернуті місцевим органам соціального захисту населення. Послугами пункту прокату в 2014 році скористалися 3 особи в користування яким надано інвалідні крісла колісні.

            Відділенням надання адресної натуральної та грошової допомоги  надається  послуга  «Соціальна пральня» метою якої є надання побутових послуг з прання білизни та одягу одиноким непрацездатним громадянам.

           Для малозабезпечених громадян похилого віку діє банк одягу, що був у вжитку. На підставі актів приймання-передачі   в 2014 році з банку одягу  13 особам видані  носильні речі на загальну суму 385 грн.

          З метою виявлення бездомних осіб, вивчення стану бездомності в районі, сприянню у здійсненні заходів з профілактики правопорушень у територіальному центрі діє група соціального патрулювання з надання соціальних послуг. До складу якої входять: соціальний працівник, соціальний педагог, сестра медична, соціальний робітник, працівник органів внутрішніх справ, закріплений за відповідним пунктом. У 2014 році було здійснено 8 виїздів у села району. Бездомних осіб не виявлено.

             На кожного громадянина, якого обслуговує відділення адресної допомоги, ведеться особова справа, в якій міститься:

          1) письмова заява громадянина;

          2)довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

          3) довідки про доходи членів сім'ї або довідка про доходи за  останні   шість   місяців,   що   передують  місяцю  звернення  за  встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;

         4) копія наказу про здійснення (припинення) обслуговування.

         У разі, коли громадянин через часткову втрату рухової активності не може відвідати відділення адресної допомоги та особисто отримати допомогу, адміністрація територіального центру вживає заходів для доставки допомоги громадянину за місцем його проживання.

 

Категорія: Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги | Додав: administrator (16.01.2015)
Переглядів: 759 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar